Žuljevi

Žulj

Žuljevi na stopalima nastaju zbog nošenja neodgovarajuće obuće, a njihovom nastanku posebno su sklone osobe s ravnim tabanima. Žuljevi ili keratodermije su oboljenja nastala zadebljanjem rožnatog sloja epiderma. Predodređena mesta za žuljeve su: mali prst, zglobovi i prostor između svih prstiju.

Što je pritisak cipele dugotrajniji, to je žulj dublji. Žulj u preseku izgleda kao klin čiji je vrh okrenut ka unutrašnjosti kože, vrši stalne pritiske na nerve prsta i izaziva bolove. Žuljevi se javljaju i na tabanima i na peti. Oni su mnogo veći od žuljeva na prstima i mnogo više otežavaju hod. Tesna obuća sa šiljatim vrhovima i visokim potpeticama, naročito ženska, izaziva nepravilnost zglobova, pa i celog stopala. Pritisak sa unutrašnje strane stopala u predelu zgloba palca izaziva zapaljenje jedne sluzne kesice, sa velikim bolovima. Na ovo se nadovezuju promene u zglobu palca, koji se krivi i na kome izrasta kvrga. Kesica preko nastale kvrge može i da zagnoji.

Da biste izlečili žuljeve, treba, na prvom mestu, otkloniti uzrok koji je izazvao njihovu pojavu, a to je, u stvari, tesna i neudobna obuća. Žulj se javlja kada se prsti trljaju jedni uz druge ili je koža stegnuta između vaše cipele i kostiju vašeg stopala. Mogu biti tvrdi ili mekani i iako su bolni postoje opcije za olakšanje neprijatnosti žulja.

Zulj

Pomenutu kliničku grupu (koja je znatno brojna) predstavljaju tzv. stečeni deformiteti, kao što su ravna stopala, udubljena stopala, spušteni poprečni svodovi, razni deformiteti stopala i dr. Oni nastaju tokom života kao posledica genetske predispozicije, uvećane težine, hormonskog disbalansa, prekomernog opterećenja stopala–stajanja (frizeri, prodavci, stomatolozi, hirurzi i dr.) ili hodanja (poštari, terenski radnici, pešačenje u rekreativne svrhe i dr.), ili kombinacije više navedenih faktora.

Žulj na stopalu predstavlja jedan od najčešćih višegodišnjih problema koji Staroplaninski melem veoma uspešno otklanja. U principu, 90 % osoba koje nam se jave za pomoć, problem sa žuljevima na stopalu vuku preko 15 godina.

Terapija Staroplaninskim melemom za otklanjane višegodišnjih žuljeva na stopalu je veoma uspešna i sprovodi se na sledeći način:

  • Oprati obolelo mesto mlakom vodom i neutralnim sapunom.
  • Preparat naneti štapićem za uvo sa vatom na završetku, na obolelo tkivo i 0.5-1 cm oko njega u tankom sloju. Preparat u sebi sadrži organske rastvarače koji brzo isparavaju te nakon nanošenja prvog sloja treba sačekati 7 do 8 min. da se melem osuši i nakon toga možete nastaviti sa aktivnostima.
  • Nakon 12 h od nanošenja prvog sloja naneti sledeći tanki sloj melema na isto mesto. Dakle sloj preko sloja. Opet sačekati 7 do 8 minuta da se melem osuši i nastaviti sa aktivnostima. Postupak ponavljati sve dok se ne nanese 7 do 8 tankih slojeva jedan preko drugog (2 puta dnevno najbolje pre spavanja i ujutru).
  • Za to vreme žulj možete kvasiti vodom prilikom pranja ali ne smete trljati (četkom, sunđerom i sl.).
  • Nakon nanošenja melema isti ostaviti da stoji minimum 25 dana, tj. dozvoliti da lekovite tvari iz melema odrade svoj posao. Za to vreme obratiti pažnju na žulj, ne lepiti nikakve flastere, zavoje i sl. preko. Ne dirati rukama i ne skidati.
  • 26.tog dana nakon premazivanja žulja zadnjim slojem, uveče pre spavanja stavite stopalo u vruću vodu i držite tako 15.tak minuta. Kada koža na stopalu smekša prebrišite nogu suvim peškirom i lagano prstima ruke potkopajte žulj i povucite ga u stranu. Neće Vas boleti.
  • Ukoliko na kraju otklanjanja bolesnog tkiva u sredini bolnog mesta ostane bela tačka prečnika 3 do 5 mm, napravite pauzu od 1 do 2 dana i ponovite postupak. To je iz razloga jer je proces poodmakao, tj. koren žulja je predubok da bi se sa jednom terapijom odstranio.
  • Budite uporni i mi Vam garantujemo sigurno izlečenje.

Kliknite OVDE i poručite ODMAH Staroplaninski Melem za Zuljeve na stopalu !